ریاضی پنجم دبستان

//ریاضی پنجم دبستان
ریاضی پنجم دبستان۱۳۹۷/۱۱/۱۲ ۱۵:۴۷:۳۷

جمع و تفریق اعداد اعشاری ریاضی پنجم دبستان

یکی دیگر از مباحث ساده و بسیار پرکاربرد ریاضی پنجم دبستان، اعداد اعشاری می‌باشند که در این نوشته سعی داریم به معرفی وآموزش اعداد اعشاری و همچنین انجام عملیات ریاضی جمع و تفریق بر روی اینگونه ازاعداد بپردازیم.

درصد و نسبت اعداد ریاضی پنجم دبستان

به رابطه بین دو عدد که مشخص می‌کند عدداول چند برابر عدد دوم است، نسبت گفته می‌شود. نسبت اعداد، تناسب و همچنین درصد ازمباحث مطرح شده در فصل سوم ریاضی پنجم دبستان است که در این نوشته سعی در آموزش این مهم داریم.

ضرب و تقسیم کسرها ریاضی پنجم دبستان

یکی از دیگر مباحث فصل دوم از ریاضی پنجم دبستان، ضرب و تقسیم کسرها می‌باشد که در این نوشته سعی داریم تا این مبحث را برای شما همراه با مثال و تمرین آنلاین آموزش دهیم. امیدواریم این آموزش بتواند برای شما مفید واقع شود.

جمع و تفریق اعداد مخلوط ریاضی پنجم دبستان

یکی از مباحث فصل دوم از ریاضی پنجم دبستان، جمع و تفریق اعداد مخلوط می‌باشد که در این نوشته به آموزش این مبحث با استفاده از مثال‌هایی پرداخته و تمرینات آنلاین را برای یادگیری بهتر برای شما آماده کرده‌ایم.

عدد مخلوط ریاضی پنجم دبستان

یکی از روش‌های نشان دادن کسرهای بزرگتر واحد، نشان دادن به صورت عدد مخلوط است که فصل دوم از ریاضی پنجم دبستان به معرفی این گونه از کسرها پرداخته است. در این نوشته سعی شده است تبدیل کسر بزرگتر از واحد به عدد مخلوط و بالعکس همراه با مثال و تمرین آموزش داده شود.

توسط |مهر ۲۷ام, ۱۳۹۷|موضوع: ریاضی پنجم, ریاضیات|برچسب ها: , , , |۰ دیدگاه

جمع اعداد مرکب ریاضی پنجم دبستان

یکی از مباحث مطرح شده در فصل اول ریاضی پایه پنجم دبستان، اعداد مرکب می‌باشند که در این نوشته سعی داریم نحوه جمع نمودن این نوع از اعداد را برای شما آموزش دهیم.